Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Festival fantazie

Festival fantazie je největší festival popkultury v ČR a jeden z největších evropských festivalů her a fantastiky. Je součástí série Festivalů fantazie (jako Avalcon od 1996, jako FF od 1999), do které patří Festival fantazie Speciál (1999-2011), PragoFFest (od 2010) a FanCity (od 2011).

Festival fantazie je doslova fantastická dovolená a zábava pro fanoušky, hráče i celé rodiny. Jeho program je nejbohatší na světě, čítá až 1300 pořadů (v roce 2010 to bylo 1700 pořadů!).

V programu jsou: Videohry a společenské stolní hry, taneční hry, hry miniatur, RPG, ... Sci-fi a technologie, fantasy a horor, mýty a historie ve filmech, seriálech, anime, comicsu, knihách, hrách: přednášky, besedy, workshopy, soutěže...

Festival fantazie poskytuje komplexní služby. Kromě zajištění programu mohou účastníci využít a předem i na místě si koupit dopravu (z Prahy, do Prahy), ubytování v 8 ubytovacích kategoriích, stravování, občerstvení organizované pořadateli festivalu, informační brožuru a plakát s plackou a další upomínkové předměty, místenky na speciální pořady (divadla, Večer fantazie, filmy v kině, besedy se zahraničními herci a spisovateli), fotografie a autogramy. Pořadatelé Festivalu fantazie poskytují podrobné informační služby, šatnu, služby pro přednášející a novináře a další služby.

Vstupné na jeden den je 200 Kč předem, 250 Kč na místě, soboty za 240/300 Kč.

Festival fantazie je pořádán jako nekomerční, prakticky nesponzorovaný a nedotovaný neziskovou organizací SFK Avalon (občanské sdružení).

Více informací na www.festivalfantazie.cz